ako pristupovať k avamaru
zodpovedne :)
priamy prístup
- ssh. Najčastejší a najmocnejší sposob, koniec-koncov je tam štandardný linux a sshd načúva na porte 22. Vzhľadom k tomu, že avamar server je RAIN, tak sa pristupuje na jednotlivé nody (utility, storage…). Ak je nutné nejakým CLI komandom obrábať viac nodov naraz, tak je dobré namapovať si všetky nody naraz (ipmitool mapall)
- web browser. Na utility node dyflótne beží webserver, ktorý poskytuje napr. dokumentáciu, utility k stiahnutiu etc… Na porte 443, https. K reálnej práci celkom k ničomu.
- administrator console (mcgui). Javovský klikací klient k základnej administrácii, funkcie obmedzené, ale rýchly grafický prehľad problémov. Stiahnuť z webservera avamaru a nainštaliť, je to trochu citlivé na verzie javy. Komunikuje na porte 7778. Pozor, autentizácia sa nevykonáva nad natívnymi účtami z avamaru, ale je nutné vyvoriť nový účet pre službu Axion authentication.
nepriamy prístup (monitoring, reporting…)
- DPA (Data Protection Advisor) – javovský reportovací nástroj z vyhne EMC dá se integrovat s avamarom. Dotazuje DB avamaru (postgres) na porte 5555 (? preveriť)
- SMTP – “výročné správy” mailem, klasika cez port 25
- SNMP trapy – posielajú sa do DPA, ale dajú sa odoberať via vlastné riešenie
avamar management console server restart
dpnctl stop mcs
dpnctl start mcs
dpnctl start sched
maria
14 Oct 18 at 8:40
ssh session je na avamaru standardne nastavena na 900 sekund, coz je niekedy opruz. je to premennna TMOUT v /etc/profile
dobo
3 Dec 18 at 11:56