db.dobo.sk

ako pristupovať k avamaru

2 komentárov

zodpovedne :)

priamy prístup

 1. ssh. Najčastejší a najmocnejší sposob, koniec-koncov je tam štandardný linux a sshd načúva na porte 22. Vzhľadom k tomu, že avamar server je RAIN, tak sa pristupuje na jednotlivé nody (utility, storage…). Ak je nutné nejakým CLI komandom obrábať viac nodov naraz, tak je dobré namapovať si všetky nody naraz (ipmitool mapall)
 2. web browser. Na utility node dyflótne beží webserver, ktorý poskytuje napr. dokumentáciu, utility k stiahnutiu etc… Na porte 443, https. K reálnej práci celkom k ničomu.
 3. administrator console (mcgui). Javovský klikací klient k základnej administrácii, funkcie obmedzené, ale rýchly grafický prehľad problémov. Stiahnuť z webservera avamaru a nainštaliť, je to trochu citlivé na verzie javy. Komunikuje na porte 7778. Pozor, autentizácia sa nevykonáva nad natívnymi účtami z avamaru, ale je nutné vyvoriť nový účet pre službu Axion authentication.

avamar_administrator

nepriamy prístup (monitoring, reporting…)

 1. DPA (Data Protection Advisor) – javovský reportovací nástroj z vyhne EMC dá se integrovat s avamarom. Dotazuje DB avamaru (postgres) na porte 5555 (? preveriť)
 2. SMTP  – “výročné správy” mailem, klasika cez port 25
 3. SNMP trapy – posielajú sa do DPA, ale dajú sa odoberať via vlastné riešenie

píše: ďobo

July 9th, 2016 o 9:01 am

chlievik: avamar gen4

2 odpovedí to 'ako pristupovať k avamaru'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'ako pristupovať k avamaru'.

 1. avamar management console server restart
  dpnctl stop mcs
  dpnctl start mcs
  dpnctl start sched

  maria

  14 Oct 18 at 8:40

 2. ssh session je na avamaru standardne nastavena na 900 sekund, coz je niekedy opruz. je to premennna TMOUT v /etc/profile

  dobo

  3 Dec 18 at 11:56

okomentuj